טל ברודי ונכדתו

זה"ב מדור לדור

תוכנית קהילתית רב דורית בין ילדי ביה"ס לאוכלוסיית הדור השלישי, סבים וסבתות / מועדוני יום לקשיש ועוד. התוכנית מורכבת מארבעה שלבים בהם: שלב 1עד3 מיודעים להכנת הילדים לקראת האירוע, שלב 4 הינו אירוע שיא משותף לילדים ולאורחים המכובדים, אשר בשיאו צופים כולם ביחד במופע מוזיקלי: "זה"ב מדור לדור", אנו מספקים את כל חומרי העזר ורעיונות לביצוע כל השלבים.

רציונל התוכנית: לצערנו הרב במדינת ישראל רוב נפגעי תאונות הדרכים בקרב הולכי הרגל הם אוכלוסיית הגיל השלישי שהוא 40% מאחוז הנפגעים, כאשר אוכלוסייה זו מונה בסה"כ  10% מתושבי מדינת ישראל, לצד נתון מאיים זה נפגעת לא מעט גם אוכלוסיית הילדים, לכן מצאנו לנכון לחבר בין שני הדורות: ילדים וקשישים ובשיתוף פעולה עם מוסדות החינוך להביא לשינוי תפיסת ההתנהגות בקרב משתמשי הדרך, בתקווה שביחד נוכל לדאוג לבטיחות הדור הזה ולדורות הבאים..

 


ממליצים עלינו
כולם היללו ושיבחו אותו ואת המופע. בהזדמנות זו אני מודה לך על כל התהליך שקדם לאירוע עצמו, כל טוב.
אתי מתנה רכזת זה"ב - ביה"ס עלומים - קריית אונו - 17.11.15
ממליצה בחום - עונג צרוף... המופע הועבר עם מסרים חשובים באופן קליט וברור, תודה ענקית על העונג להיות שותפה למיזם כה חשוב גם לילדים וגם לבני הגיל השלישי, מקווה שנשתף פעולה גם בהמשך במופעים נוספים. בהערכה רבה.
שרית ויסלר - רכזת זה"ב - ביה"ס ביאליק - פתח תקווה - 21.12.15
מאוד מרגש, ממליצה על מגוון הנושאים של אושרה הפקות - מניסיון ......
ליאת אילון - מנהלת ביה"ס כפר גנים פתח תקווה - 21.12.15
המסרים הקשורים בנושא זה"ב באו לידי ביטוי במגוון פעילויות. כולם היו מלאי התפעלות, ועל כך ישר כוח גדול. המשיכו לעשות חיל.
ינון חיימי - מנהל ביה"ס - אוהל שרה - ראש העין 24.12.15
שר מדהים, מדבר בכנות מתוך ניסיון חיים, מחזיק את קהל הילדים ומבוגרים בצורה מושלמת, דורון אתה איש מקסים וכשרוני ביותר, זכינו במופע מצוין - יישר כוח.
אפרת - רכזת זה"ב - ביה"ס אמיר פתח תקווה - 28.12.15
שהגיעו. אנחנו תמיד אומרים שרוב הילדים שלנו לא יקבלו במקום אחר את מה שהם מקבלים בבית הספר. דורון יודע לתת !הוא ראה את הילדים, נגע בהם, שימח אותם ובעיקר לימד אותם. המסרים שהועברו הופנמו (בדקנו ביום ראשון) היטב. אני בטוחה שנשתף פעולה בעתיד. שמחתי מאוד לפגוש אתכם שוב אחרי שנים רבות. מאחלת לכם המשך הצלחה ושדרכינו יפגשו שוב במהרה.
מירב פלג בס - מנהלת בית ספר קיבוץ גלויות - פתח תקווה - 2.1.16
(אירוע עבור ביה"ס רוטשילד - אור עקיבא)
רונית גלזר דביר - מנהלת אזור הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים - 1.2.16
את דברי ודברי ההורים אעביר הלאה...ישר כח ומצפה לעבוד אתכם יחד בהמשך - יום טוב.
שרון - רכזת זהב - ביה"ס אשכול - באר שבע -3.12.15
, נהנו והתרגשנו. הפעילות תורמת למודעות יותר רחבה ומשמעותית. אין על "אושרה הפקות" ! ממליצה בחום על הפעילות לכל ביה"ס ולכל הכיתות.
אושרת יצחק - מנהלת - ביה"ס מעלות חיים - פתח תקווה - 4.2.16
. ראשית על הרעיון לשתף באירוע את בני הדור השלישי (שאנכי נמנה אחד ממנו) שנערך באולם ביה"ס חורב, שנית הבנות הוכנו בצורה טובה והייתה ממש חוויה לראות אותן מופיעות, שלישית, התוכנית עצמה הוגשה ע"י דורון שהפגין ניסיון וכשרון למשוך אליו את הקהל המגוון בשירה, בהקראות ובניגון. רביעית, שיתוף הגורם המקצועי בעירייה וגורמי השלטון באירוע נתן גושפנקא לאירוע והקנה לו תוקף רב. יבורכו הוגי הרעיון שביצועו דרש ללא ספק, שלבטח לא היה פשוט.. חמישית, המסר של זהירות בדרכים עבר לעניות דעתי בצורה מוצלחת ביותר, הודות לשילובים של רעיונות (חתימות, שאלון וכו'). לסיכום, חוויה שתשאיר את רושמה אצל כולנו באופן יוצא מן הכלל. יישר כח לכל העוסקים במלאכה.
סבא של רוני - כיתה ג' - ביה"ס חורב - ירושלים - 14.2.16
פעילות נפלאה המהווה נדבך נוסף לפעילות בנשוא זהירות בדרכים המתקיימת בביה"ס.
לאה גרוס - מנהלת ביה"ס הוברמן פתח תקווה - 30.3.16
בבוקר כולנו התרגשנו, הילדים והמורים לקראת בואם של האורחים. בהפסקה הילדים חיכו לסבים וסבתות למטה וליוו אותם עד לכיתה. בכיתות עשינו תחרות החידון האורחים מול הילדים.
כפעילות מסכמת ירדנו למטה למגרש לצפות במופע המוזיקלי. דורון היה מדהים, החזיק את הקהל קצר, הצחיק, המחיש, לימד ועשה המון כיף לכולנו. בסוף גם שרנו קצת משירי אריק איינשטיין. הכל היה מסודר ועבד נפלא. תודה רבה על הליווי. קיבלנו הרבה מחמאות.
אנה גורן - רכזת זה"ב - ביה"ס אריק אינשטין - פתח תקווה - 10.4.16
ברצוני להודות לדורון המפיק ואושרה, על הבוקר המגבש והמעשיר בנושא זהירות בדרכים. הסבים והסבתות, הצוות והתלמידים כאחד, הביעו את הנאתם וזכו להכרת הסיסמאות, התנועות והשירים בפן החשוב ביותר- זה"ב. תודה לטובה עמרם על מימון היום ועל האכפתיות והמסירות לנושא. כן ירבו ימים מגבשים ומרגשים ...
תודה
פזית רייכר,
מנהלת בית חינוך ע"ש אריק איינשטיין